Kamera, klapka, Pinta poprvé

Dneska (28.8.2019) spolek zažil svou první reportáž. Přiznám se, že jsem dost velký exhibicionista, ale tohle byla i pro mě nová zkušenost. Nicméně, pro Péťu a pro spolek s hlavou vztyčenou vrhám se vpřed čelit nové výzvě a s hrdostí přijímám novou funkci „tiskového mluvčího“.

Fakt jsem si připadala trochu jako bojovník a dělala si z toho srandu, jenže do chvíle, než se ta dvě sympatická děvčata s tím rozkošným štěňátkem objevila, postavila nás před koně po světlu a začala natáčet. Zkuste mluvit souvisle a nevšímat si koníků, kteří se dožadovali své porce lásky. V tu chvíli si vzpomenete, jak arogantně jste si několik hodin dozadu říkali „Jo, děsná brnkačka. Tohle dám z patra na to se nebudu ani připravovat. Vždyť je to pět jednoduchých otázek.“ . Jenže, když to přijde a vy víte, že to půjde na sociální sítě mezi lidi, hlavou vám projede „Ty krávo blbá, kdyby sis to aspoň napsala, ASPOŇ NAPSALA.“ Upřímně, příště to vážně udělám, i kdyby se mě chtěli ptát jen na aktuální počasí, ale vraťme se zase pěkně zpátky na začátek.

Pinta krásně roste a od Března, co vznikla, Péťa ušla pořádný kus cesty a udělala pořádný kus práce. Přišlo tedy to, co se dalo očekávat. I díky vám, naši milí příznivci, se o naše koňské svěřence začaly zajímat organizace a my z toho máme radost. Přírodě naproti je organizace, která se zajímá o práva zvířat a varuje před neuváženým chováním nás, samozvaných vládců planety. A právě Pavlínka z této organizace za námi přijela a my jsme za to byli opravdu rádi, protože chceme, abyste náš spolek poznali blíže, proto je taky kontaktní.

Reportáž se natočila možná až nezvykle rychle, ale rozhodně to nebude minutové video, jak bylo prve v plánu. Ono je totiž tolik věcí, co bychom vám chtěli říct a tolik věcí, které vám chceme ukázat, ale na to je minutka skutečně strašně málo. Ač jsem se snažila a doufala, že jsem schopná zmínit všechny důležité body v jedné minutě, překročila jsem čas o celou další minutu a i tak jsem měla pocit, že všechno to důležité zmíněné nebylo ani z poloviny, nicméně věřím, že jsme daný úkol zmákli a koníkům jsme ostudu neudělali.

Jsem opravdu moc ráda, že holky s námi strávily v Pintě tolik času a byly dychtivé po tom, všechno vidět a všechno projít. Velice rádi a ochotně jsme jim odpovídali na jejich otázky a seznamovali je tak s detaily ze života našich koní a spolku jako takového. Pevně věříme, že je pohltila klidná a pokojná atmosféra, kterou se snažíme v Pintě mít a že si den s našimi čtyřnohými svěřenci užily. My si to užili zcela určitě.

Počkejte si na výsledek dnešního dne. My si tiše držíme palečky a doufáme, že jsme to těm našim čtyřnohým hvězdám až tak zase nepokazili a že jsme se osvědčili i jako roští do filmu.

S pozdravem „tisková mluvčí“ Jiřka.