Ostatní zvířata ve spolku

Jak se vzaly v Pintě kozy?

Pinta je spolek pro opuštěná a týraná zvířata. Všechna zvířata, ale že budeme mít u nás i kozy, to by jeden opravdu neřekl. Naše rohaté svěřenkyně původně dělaly společnost klisničce na louce a všechno klapalo. Klapalo to ale jen do chvíle, než se klisnička stala maminkou. Jejich společné soužití narušil příchod hříběte, které si klisna začala bránit a tak na kozičky začala útočit. Než aby je majitelka nechala zranit rozdrážděnou kobylou, věnovala je Petře, a protože naše Petra je tu pro všechna zvířata, našly u ní útočiště i tyto dvě kozy.

Naše flekaté kozičky mají už taky svoje doma a mají funkci ekologické sekačky 🙂

Kočičí svěřenci

Kromě koní u Petry ve spolku naleznou svůj azyl i kočičky, které by jinak musely žít v nelítostný život tulaček bez domova. Petra se snaží všem opuštěným kočičkám zajistit základní veterinární ošetření, kastraci, dostatek vhodné potravy i pitné vody a v neposlední řadě klidné a bezpečné zázemí, kde by mohly spokojeně odpočívat.

Momentálně se ve spolku nachází osm kočičích svěřenců, kteří si pomalu, ale jistě zvykají na to, že lidské ruce nemusí rozdávat jen bolest, ale mohou i příjemně pohladit.

I za pomoc pro kočičky bude Petra velice ráda. Ona smečka osmi hladových myšolovů se k jídlu má stejně jako k dílu.

Ptačí svěřenci

Svůj domov u Petry ve spolku našli i exotičtí ptáci. Petra není lhostejná k životu jakéhokoliv tvora a tak i pro opuštěné ptáky se snaží vytvořit co možná nejpříznivější podmínky k životu. Momentálně ve svých voliérách chová zástupce plemene agapornis a andulky.

I je můžete podpořit pomocí finančního daru na transparentní účet spolku.