Našli domov

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je narozena-20.5.2020-zvykla-na-vodenicisteni-a-strouhani-matka-Fidorka-je-pony-v-KVH-132-a-otec-Welsh-cobv-dospelosti-bude-mit-145-150-v-KVH1-1-724x1024.jpg.

Karát

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Karat-1.jpg.

Kendy

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kendy-1.jpg.

MELICHOR

Milda si prošel dlouhou cestu plnou nesnází. Na čas ztratil důvěru k lidem a ze strachu byl schopný i ublížit. Melichor našel nový domov ve společnosti dvou kobylek, kterým může být zodpovědným vůdcem stáda.

PRETORIA FESHAK

Po zralé úvaze se Petra rozhodla, že Feshak potřebuje výcvik a pohyb. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zdravého, aktivního koníka, hledali jsme pro něj aktivního majitele, který by se mu pravidelně věnoval. Dnes si Feshak užívá aktivního života po boku Romiho.

SIGLAVI PAKRA FLORETE III – 41

Ve spolku tomuto koníkovi říkáme Romi. Za svůj život toho zažil opravdu i nad koňskou hlavu. Parkur, drezura, vozatajství, film a nakonec výcvik školáčků. Za svou poctivou a obětavou službu lidskému plemeni si toho ale Romi moc nevysloužil. Vlastně ano bolesti a urážky. No posuďte sami, jaký cynik může o tomto dříči říct, že je „únava materiálu“? Romi odešel do nového domova k majitelce, jenž v něm vidí duši hodnou velké lásky.

MOLLY


Molly přišla do spolku společně se svou matkou Kačenkou. Molly byla zdravá, aktivní kobylka. Do nového domova odešla připravená k výcviku.

QUILKA

Přišla do spolku ve velmi zanedbaném stavu. Po roční péči byla připravená jít do nového domova.

MALÁ CZAROWNICA

Ve spolku se ocitla téměř ze dne na den. Byla ve velmi zanedbaném stavu. Měla extrémně přerostlá kopyta. Po náročné péči byla připravena na odchod do lepšího domova.

BILLY

Billy se ve spolku narodil jedné přes zimu ustájené kobylce. Jeho majitel se ho vzdal a Petra ho doslova vymazlila. Odešel do nového domova a my věříme, že bude dělat radost svou milou povahou nejen majitelce, ale i jejím návštěvám.

BARBARINO

Barbarino je 19 stará kobylka plemene shagya arab s PP. Barbarino je úžasná a vděčná kobylka která chodí na procházky s 11 letou slečnou. Až se plně nakrmí a obalí svaly bude z ní krásná kobyla. Kobylka má veškeré očkování ( chřipka, herpes) a krve.Je úplně zdravá jen má měkké zadní spěnky z důvodu 18 let stání na úvaze ( kobyla byla ze špatných podmínek ). Je velmi hodná, lehce krmitelna, není vůbec obsednuta. Vhodná jako společník ke koni a možná časem by svezla i dítě ale pro dospělého NEBUDE

BECKY

Kobylka k nám do azylu přišla i se svým hříbětem, hřebečkem, kterému jsme nechali udělat průkaz a dali mu i jméno. Becky byla v 11 letech koupena z cirkusu majiteli před námi, ti ji nevěnovali žádnou pozornost až to došlo tak daleko, že Becky ani hříbě nemohli vůbec ani chytit, pak jsme je vykoupili my. Oba jsme je nechali oočkovat, odčervit atd. Becky se moc bála lidského kontaktu, vůbec nebyla zvyklá na člověka nebo to spíše časem zapoměla. Nyní v dočasné péči zjistila, že se lidí nemusí bát, nechá se už krásně vyčistit a dokonce už na ní i holčička, která o ní pečuje s tou největší láskou začíná jezdit!

Bělinka už je v novém domově.

PINTO II

30.9.2021

PINTO má už veškeré očkování a může jít bydlet do nového domova. Zvládá už pomaličku chůzi na vodítku a nechá si sáhnout do půlky těla.

6.09. 2021

Dnes dostal první očkování na herpes a bude nově odčerven. Bude to úžasný parťák kterýho si můžete vychovat podle sebe. Ke každému už přijde a začíná z něj být zvídavý koník co si chcete hrát.Krásně se vytáhl a zmohutněl

Narozený 22.4.2020 není vůbec ničemu naučen, postupně učíme. Je to mazel jen je nedůvěřivý. Momentálně má 123 + v KVH. Zájemci se musí přijet osobně na Pinto II podívat.