V léčení

CHARANAI

Charanai, domácky Šárka, má problém s nožičkama. Léčíme jí na lymfatické cesty, kdy jí otékají nohy. Navíc jí trápí záněk vzdušných vaků a trpí na kožní plíseň.

Charanai užívá antibiotiky, bylinkami na lymfatické cesty a záněty. Dále jí podporujeme bylinkami a výživovými doplňky na posílení imunity. Plíšeň lečíme pomocí vakcín a rostoky, které jí doporučil veterinář spolku.

SOLO

Solo se léčí na akutní schvácení kopyt, má rotaci kopytní kosti. To mu způsobuje bolesti. Navíc trpí silnou dušností a bolestí zad.

Solo nosil ortopedické podkovy. Současný jeho zdravotní stav je již nevyžaduje, ale je potřeba o kopyta pečovat pravidelným častějším strouháním. Dále Solo užívá bylinky a sirupy na dušnost, přípravek Kerabol, MSM proti bolesti a doplňky stravy prospěšné na klouby.

HURYT

29- letý koník, který je u nás teprve kráte. Jelikož je koník dušný a většinu zubů má v zánětu tak paní doktorka rozhodla že se nejdříve přeléčí ATB a ve středu bude jeho první zákrok. Má na zubech centimetrové háky díky kterým nedokáže vůbec dozvyknout a jíst seno. Přední zuby má hodně ubrousene . Musí se u něj udělat více zákroků a v rámci možností mu ubrousit postupně nejdříve háky, ty má minimálně na 5-6 zubech . Zbytek zubů též v horším stavu. Momentálně je na senných granulích, dostáva bylinky na dušnost a msm na podporu kloubů.