O nás

Pinta – druhá šance je soukromý spolek, který vznikl pro nejen pro týrané koně a založila ho Petra Říhová, která na své vlastní náklady pomáhá zvířatům už řadu let.

O Petře

Kdo je vlastně Petra? Prachobyčejná ženská s neobyčejně velkým srdcem a láskou k nejen koním. Snila o tom, že bude jezdit jako žokej. Začala proto studovat na Střední škole dostihového sportu ve Velké Chuchli. Velký sen ale rozbil úraz. Lásku ke koním jí to ale nevzalo. V roce 2012 si pořídila svou první kobylku. Milovanou Pitnu. O tu bohužel v na podzim roku 2018 přišla. Kolemjdoucí lidé ji i přes zákaz nakrmili něčím, co jí ucpalo jícen. Nepomohl ani přivolaný veterinář, který o Pintin život bojoval více jak dvě hodiny.

Pro založení spolku na ochranu nejen koní se rozhodla spontánně. Totiž touží po světě, kde by se lidé ke zvířatům chovali s láskou a respektem. Do nedávné doby veškerou péči nejen o týrané koně, ale i opuštěné psy a kočky, hradila ze svých vlastních příjmů. Dává zvířatům nejen zázemí, ale snaží se je i co nejlépe připravit na cestu do nového domova. To jí stojí nejen nemalé peníze, ale i čas a odhodlání. Nikdy jí neuvidíte se slzami v očích a na pokraji zoufalství. Je příliš hrdá na pláč, příliš odhodlaná na zoufání si.

Život jí cestu růžovými květy rozhodně nesype, ale i přes všechny nesnáze jde s hlavou vztyčenou kupředu vstříc lepší budoucnosti. Její vize je jednoduchá. Chce tu být pro každé zvíře, které ji bude potřebovat.

Chcete Petru v jejím snažení podpořit?